Adinol-DM
Добавки і пластифікатори Івано-Франківськ застосовуються для надання штукатурці, бетону і розчинам міцності і еластичності. Вони значно підвищують фізичні і хімічні властивості готового матеріалу. В основному, домішуються до розчинів під час приготування, але іноді додаються в суху суміш у вигляді порошку під час виробництва на заводі.
Добавки розрізняються за призначенням:
Пластифікатори застосовуються для додання розчинам пластичності, зниження утворення тріщин і рівномірності під час застигання. Можуть підвищувати адгезію розчину і покращують зручність обробки та укладання. Виготовляються на латексній основі, можуть містити ПВА (полівінілацетат) та інші синтетичні полімери.
Гідрофобізатори Івано-Франківськ застосовуються для підвищення водостійкості і водотривкості будівельних розчинів і бетонів. Значно підвищують гідроізолюючі властивості, рекомендовані під час заливки фундаментів, чаш басейнів, резервуарів для води та водостоків. Найбільш поширеним гідрофобізатором для розчину є рідке скло, яке відрізняється низькою ціною за високих характеристик.
Протиморозні добавки застосовуються для додання розчину морозостійкості і дозволяють проводити укладку розчину за низьких температур. Знижують точку замерзання розчину до мінус 20 град. за цельсієм. Виробляються у вигляді концентрату або у вигляді порошку, додається в розчин під час розмішування.
Армуючі волокна і фіброволокно надають штукатурці, стяжці та бетону підвищену міцність навіть за умов тонкошарового нанесення. Перешкоджають утворенню волосяних мікротріщин, значно знижують розшарування матеріалів. Армування волокнами здатне замінити використання сітки за умови нанесення тонким шаром.
Бетонний розчин складається з декількох простих компонентів: цемент, вода і інертний наповнювач (пісок, щебінь, гравій). Розвиток хімічної галузі дозволив створити цілий ряд спеціальних вищезазначених добавок, які здатні поліпшити властивості бетону. Найпопулярнішими добавками є пластифікуючі. Пластифікатори Івано-Франківськ мають величезну кількість переваг, а саме:
використання добавок призводить до зниження витрати цементу в середньому на 10-15%; збільшується рухливість бетону, без зниження його міцності; значне збільшення міцності ЗБВ — на 25% в порівнянні зі звичайним розчином; бетон набуває морозостійкості і водонепроникності; після заливки не треба проводити додаткової теплової або вологої обробки; відпадає необхідність в вібруванні свіжої суміші; можна виробляти заливку бетону навіть за мінусових температур.